Sa oled siin

Pevkur kohtumisel uue Läti kaitseministriga: Balti kaitsekoostöö tiheneb veelgi

8. November 2023 - 16:15

Kaitseminister Hanno Pevkur kohtus täna Tallinnas Läti uue kaitseministri Andris Sprūdsiga, et arutada regionaalset julgeolekut ja kahepoolset kaitsekoostööd.

 „Eesti ja Läti on viimase kahe aasta jooksul olnud silmapaistvad Ukraina toetajad nende võitluses agressori vastu. Me teame mõlemad väga hästi, et vabadusel pole hinda. Oleme oluliselt tugevdanud nii enda kui piirkonna kaitsevõimet ja tihendanud nii omavahelist kui ka Balti koostööd, sest nii on võimalik saavutada rohkem. Eesti-Läti kaitsekoostöö on mitmekülgselt hea ja tulevikus näen selle tihenemist veelgi,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Lisaks septembris allkirjastatud Eesti ja Läti ühishankele Saksa keskmaaõhutõrjesüsteemi IRIS-T soetamiseks ja oktoobris allkirjastatud militaarsõidukite lepingule, mille kaudu saavad sõidukeid soetada ka Läti kaitseministeeriumi valitsemisala asutused, on järgmine olulisem koostöökoht Lätiga taas õhukaitse valdkonnast. „Oleme tänulikud Lätile, et nad on järgmise aasta kevadest sügiseni valmis Lielvārde õhubaasist võõrustama Eesti õhuruumi kaitsvaid NATO liitlaste hävitajaid, kuni Ämari lennubaasi remont on lõppenud ja liitlaste hävitajad taas Eestisse naasevad,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.  

 „Viimaste aastate maailmasündmused on näidanud, kuivõrd määrav on regionaalse koostöö roll kaitsevõime tugevdamises. Koos Eestiga me mitte ainult ei paku olulist toetust Ukrainale, vaid tugevdame ka kogu Balti regiooni õhukaitset. Kohtumisel arutasime ka võimalusi arendada kaitsetööstust meie piirkonnas,“ ütles Läti kaitseminister Andris Sprūds.

 Läti kaitseminister Andris Sprūds astus ametisse 15. septembril 2023. Lisaks kahepoolsele kohtumisele Pevkuriga külastas Sprūds Tallinnas asuvat NATO Küberkaitsekoostöö keskust ja Ämari lennubaasi, ning andis üle Läti kaitseministeeriumi medali kaitseväe juhataja asetäitjale kindralmajor Ilmar Tammele töö eest Balti Kaitsekolledži ülemana.

Lisainfo: [email protected]

Fotod: Kaitseministeerium | Flickr