Sa oled siin

Pevkur Washingtonis: Marylandi Rahvuskaartil on olnud oluline roll Kaitseliidu arengus

17. November 2023 - 14:20

Kaitseminister Hanno Pevkur külastas eile visiidil USAsse Marylandi Rahvuskaarti ja kohtus Marylandi osariigi värskelt ametisse saanud kuberneri Wes Moore’iga.

Sel aastal tähistavad Kaitseliit ja Marylandi Rahvuskaart 30. aastat koostööd, mis käivitus 90ndate alguses. „Arvestades, et esimesed liikmed Marylandi Rahvuskaartist käisid Eestis juba aastal 1992, kui veel Vene väed Eestis olid, võib öelda, et need on liitlased, kes on näinud vaba Eesti kaitse arengut algusest peale. Marylandi rahvuskaartlaste pakutud väljaõpe ja staabitöö kogemuste jagamine aitas Kaitseliidul suhteliselt kiiresti areneda ühtseks ja tugevaks riigikaitseorganisatsiooniks,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur. 

Viimase kümnendi jooksul on Marylandi Rahvuskaart koolitanud nii Kaitseliidu vabatahtlike kui tegevliikmeid. Intensiivne on koostöö küberkaitse valdkonnas ja kogemusi on omavahel vahetanud ka kummagi organisatsiooni kaplaniteenistused. Lisaks on olnud koostöö viljakas Naiskodukaitse ja Marylandi tsiviilkaitse ja evakuatsiooni ekspertide vahel. Marylandi Rahvuskaart on osalenud ka õppustel Kevadtorm, Ussisõnad ja küberõppusel Baltic Blitz.

Tänasest pühapäevani osaleb kaitseminister kõrgetasemelisel Halifaxi julgeolekukonverentsil, kus toimub ka kahepoolne kohtumine Kanada kaitseminister Bill Blairiga

Lisainfo: [email protected]

Fotod: Kaitseminister Pevkur USAs (16.11.2023) | Flickr