Sa oled siin

Sihtasutus CR14 uus juht on Silver Andre

8. Detsember 2023 - 9:37

Kaitseministeeriumi loodud küberharjutusväljade arendamise sihtasutus CR14 tähistas sel nädalal kolmandat sünnipäeva ning ühtlasi andis senine juht Siim Alatalu teatepulga üle uule CR14 juhile Silver Andrele.

„Siimu juhtimisel on CR14 kasvanud ja arenenud, tehtud on palju ettevalmistustöid ja organisatsiooni tutvustamist. Kokkuvõttes on see olnud väga toimekas ja intensiivne aeg, mis on nõudnud suurt pingutust. CR14 kaudu on riigikaitsega liituma motiveeritud pea 30 uut inimest, nii et küberharjutusväljade ja küberkaitsega on liitunud palju uusi tipp-eksperte,“ ütles kaitseministeeriumi asekantsler Tiina Uudeberg.

Lisaks olulistele taristu uuendustele, on CR14 järjest nähtavam virtuaalruumis, küberturvalisuse ja idufirmade kogukondade üritustel ning rahvusvaheliselt. CR14 on toetanud NATO, CCDCOE ja UK suurimaid küberkaitseõppuseid. „2022. aastal esitas CR14 Euroopa Liidu rahastuseks kolm taotlust, mis olid 100% edukad ja võimendavad riigikaitset alates detsembrist pea 2 miljoni euroga. 2023 on tehtud eeltöö, et 2024 oleks CR14 rahvusvahelise konsortsiumi juhtrollis üle 30 miljonilise tehisintellekti projekti elluviimisel. CR14sse luuakse uue võimena kosmose küberharjutusväli,“ lisas Uudeberg. 

Uue juhina alustas 4. detsembrist tööd Silver Andre, kel on pikaaegne kaitseväe kogemus ning kes oli tegev ka kaitseväe küberväejuhatuse loomisel. Silveril on lisaks väärtuslik rahvusvahelise töö kogemus ning enne CR14 juhiks asumist tegeles ta kübervaldkonna arendamise erasektoris. Uue juhi põhiline ülesanne sihtasutuses saab olema loodud ja loodavate võimekuste täiemahuline ärakasutamine, nähtavuse, innovatsiooni ja olulisuse suurendamine nii Eesti riigi ja riigikaitse jaoks kui rahvusvaheliselt.

CR14 on Kaitseministeeriumi sihtasutus, mis vastutab küberharjutusväljade arenduse ja opereerimise eest, pakkudes tuge nii alliansile kui ka Eesti avalikule- ja erasektorile. CR14 arendab ka rahvusvahelist sõjalist koostööd kahese kasutusega tehnoloogiate valdkonnas ja toetab Eesti kaitsevaldkonna küberpoliitika kujundamist. Lisaks edendab CR14 küberharjutusväljade alast rahvusvahelist koostööd, pakub küberjulgeolekualast väljaõpet ja erinevaid teenuseid, toetab küberalast innovatsiooni ning läbi oma tegevuste aitab kaasa erinevate organisatsioonide (sh ettevõtted, teadus- ja haridusasutused) küberjulgeoleku alasele teadlikkuse kasvule. CR14 toetab ka Eestis paikneva Küberkaitsekoostöö Keskuse (CCDCOE) tegevust.

Lisainfo: [email protected]