Sa oled siin

Vabaduse väljakul algab reservväelaste nädal

28. Aprill 2024 - 8:42
Reservväelaste nädal
Reservväelaste nädal

Täna kell 11 saab Vabaduse väljakul kaitseväe tehnika väljapanekuga alguse sel aastal esmakordselt korraldatav reservväelaste nädal, mille eesmärk on tunnustada ja tõsta ühiskonnas esile reservväelasi. Kaitseväe lahingutehnikast saab muulhulgas näha liikursuurtükki K9 Kõu, jalaväe lahingumasinat CV90 ja Pasi soomukit.

Osalejad saavad läbida viiest kontrollpunktist koosneva tegevusraja, et kontrollida enda täpsust, tuletada meelde lahingmeditsiini põhitõdesid ja kontrollida oma füüsilist vormi. Edukalt läbinute vahel loositakse välja auhinnad. Järgmisel laupäeval 4. mail kell 10 on kaitseväe varustuse väljapanek Tartus Raekoja platsil. Reedel, 3. mail algusega kell 18 toimub Järve discgolfipargis reservväelaste mõõduvõtt discgolfis.

Reservväelaste nädala raames saavad riigikaitsjad enne Kevadtormi õppust soodustusi üle 200 ettevõttelt.  Kokku on Eestis üle 90 000 väljaõpetatud reservväelase, kelle valmidus riigikaitses osaleda sõltub nii nende kaitsetahtest kui ka nende lähedaste, tööandjate ja terve ühiskonna toetusest. Tunnustamist väärivad aga kõik riigikaitsjad ja seetõttu pakuvad ettevõtjad reservväelaste nädala jooksul soodustusi, mis on nähtavad www.kaitsevaeteenistus.ee ka tegevväelastele, ajateenijatele ja sõjaajametikohale määratud kaitseliitlastele. Riigikaitsja staatuse tõendamiseks on võimalik lisaks vormi kandmisele näidata tegevväelase kaarti, Kaitseliidu liikmekaarti või ajateenistuse läbimise tõendit, mis on alla laetav kaitseväeteenistuse veebist. Täpsed tingimused sätestavad kaupmehed.

Mitmed ettevõtted toovad reservväelaste nädala raames turule digilaigus tooted, mille müügitulust tehakse annetusi reservväelaste fondi.  Hiljuti loodud reservväelaste fondi eesmärk on toetada reservväelaste võitlusvõime ja võitlustahte tugevdamist. Fond on loodud Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse ja kaitseministeeriumi koostöös ning fondile laekunud annetusi kasutatakse lähtudes kaitseväe ja Kaitseliidu sisendist ja vajadustest. Fondi on võimalik annetada kõigil kodanikel ja ettevõtetel ning tänaseks on sõlmitud koostöölepingud mitme ettevõttega, kes annetavad osa müügitulust fondile. Reservväelaste nädala peamised partnerid on Coop Pank (digilaigus Kaardiväe pangakaart) A. le Coq (mittealkohoolsed joogid), Balbiino, Apotheka, Nordic Milk (Tere piim), Goldtime.

Reservväelased on koos perekondadega 28. aprillist kuni 6. maini oodatud tasuta külastama Tallinna linnamuuseumi ja Tallinna kirjanduskeskuse filiaale, Tallinna loomaaeda ning botaanikaaeda.

Infot reservväelaste nädala ja fondi kohta leiab kaitseministeeriumi kodulehelt.

Lisainfo: [email protected]