Sa oled siin

Valitsus kutsub kuni 220 reservväelast lisaõppekogunemisele Okas

8. November 2023 - 12:16
Reservväelased õppusel Okas.
Reservväelased õppusel Okas.

Vabariigi Valitsus otsustas täna kutsuda kuni 220 reservväelast lisaõppekogunemisele Okas 23-3. 

Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsutakse 8.–11. novembrini toimuvale lisaõppekogunemisele lennubaasi 911. baasikaitseüksuse koosseisu arvatud reservväelased.

Reservväelased, kelle üksus lisaõppekogunemisele kutsutakse, on kohustatud ilmuma kutses märgitud ajal kutses määratud kogunemiskohta.

Reservväelased saavad kontrollida, kas nemad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, kaitseväekohustuslaste registrist www.kaitsevaeteenistus.ee

Lennubaasi 911. baasikaitseüksuse reservväelased saavad lisainfot telefonilt: +372 8002525 ja e-posti aadressilt [email protected]

Lisaõppekogunemise Okas 23-3 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist Vabariigi Valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni. Lisaks harjutavad õhuväe lennubaasi baasikaitseüksuse reservväelased ja tegevväelased lahinguvalmiduse saavutamist vastavalt üksuse lahinguvalmiduse kavale ning esmase lahingülesande täitmist.

Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub. 

Kaitseväe ülesanne on tagada, et riik oleks valmis kõikideks olukordadeks. Kaitsevägi peab olema valmis Eestit kaitsma ning seda õppustel harjutama. 

Tegemist on kolmanda lisaõppekogunemisega sel aastal. Eelmine lisaõppekogunemine toimus selle aasta maikuus.

Eesti reservarmeele tuginev riigikaitsemudel on tõestanud elujõudu ja tõhusust heidutusvahendina. Julgeolek ei teki iseenesest, seepärast peab Eesti korraldama ka rahuajal regulaarselt õppuseid, et säilitada ja tõsta reservstruktuuri kiirreageerimise võimet.

Peale selle kutsub kaitsevägi regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase, etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.